הוראה

איילה מלמדת מחול עכשווי ויוגה אינטגרטיבית, והיא מלווה תהליכי יצירה.
בימים אלו איילה מקיימת בסטודיו 'יוניסון' באבן יהודה שיעורי יוגה לגברים, מנחה מרחב לליווי תהליכי יצירה 'שכבות' ומלמדת שיעור 'ריקוד מתוך יוגה' שמשלב בין יוגה למחול. כמו כן, איילה מלמדת מחול עכשווי במסלול המלא של בית הספר למחול הקבוצה' בתל אביב (2018) ומוזמנת ככוריאוגרפית לסדנאות אומנית במסגרות שונות ברחבי הארץ.
לחצו כאן ועקבו אחר עמוד הפייסבוק ובו עדכונים אודות שיעורים וסדנאות. 
איילה פרנקל - יוגה ומחול
שיעורי מחול עכשווי
DSC_9367.jpg

שיעורי מחול עכשווי:

איילה היא מורה למחול עכשווי. השיעורים שלה משלבים טכניקות שונות שנובעות מהידע הרב שצברה הן כרקדנית בשטח והן כמורה ומטפלת בטכניקות סומטיות שונות.

איילה מלמדת עבודת רצפה בטכניקת רליס, ולצד זה משלבת בשיעור עבודת אלתור ואימפרוביזציה שמושפעת מטכניקות אלתור שחוותה כמו גאגא (כרקדנית בפרויקט 'כמויות') ובוטו (כרקדנית ביצירותיה של תמר בורר). במהלך השיעורים איילה משלבת גם תרגילים מתחום היוגה, ותנועה בהשראת שיטת אילן לב. בנוסף, איילה מלמדת בשיעור רפרטואר מיצירותיה, ששם דגש על אקספרסיביות ויכולת ההבעה האישית של כל סטודנט.ית.   

לסיכום, איילה מביאה לסטודנטיות הזדמנות לטעום מעולם המחול העצמאי, כמו גם להיחשף לטכניקת שונות ששכיחות היום בתחום המחול העכשווי, כמו רליס ויוגה.  

שיעור 'ריקוד מתוך יוגה'
יוגה 4.JPG

שיעור 'ריקוד מתוך יוגה'

מתוך חיבור פנימה והתדייקות דרך היוגה, אנחנו נצא לתוך תנועה שמשלבת פילוסופיה יוגית אודות המימדים הצורניים, אנרגטים ומנטליים של התנועה. 

שיעור זה מורכב משני חלקים: בחלק הראשון של השיעור ישנו תרגול יוגה אינטרגטיבית שכוללת בתוכה השפעות מעולם התנועה, טיפול בשיטת אילן לב ועוד. 

בחלק השני של השיעור ישנו משחק הן באלתור, והן בחומרים מהרפרטואר של איילה כיוצרת.

'שכבות'- ליווי תהליכי יצירה
DSC_9385.jpg

שכבות- מרחב הוליסטי לליווי תהליכי יצירה

'שכבות' הוא מרחב אינטימי ליצירה, שמיועד לנשים בעלות רקע רב בתנועה, מורות למחול, רקדניות 'לשעבר' וכדומה.  אחת לשבוע נפגשת קבוצת נשים אמניות בה כל אחת עוברת תהליך משלה של יצירה בתחומי המחול, התנועה והפרפורמנס. בסוף התקופה אנחנו מעלות מופע סטודיו משותף שבו כל אחת תעלה יצירת סולו משלה.

את תהליך היצירה איילה מלווה ומנחה, וכן הקבוצה מהווה מעגל של שיקוף ותמיכה בתהליך של כל אחת מהמשתתפות. לאורך המפגשים נתרגל עבודת רצפה, מודעות גופנית, שכלול פיזי, אילתור, וקומפוזציה. כמו כן נפתח שיח משותף, ומבט רפלקטיבי. נתבונן בתהליך המתפתח של היצירות, נקבל משובים ונעבור יחד תהליך של מימוש ויצירה.

תחת ההגדרה 'הוליסטי' חיה גם ההגדרה 'פמיניסטי'. שכן 'שכבות' הוא מרחב שרואה את היוצרת בתוך קונטקסט אמנותי, פוליטי, חברתי, אישי, רגשי ומגדרי!  המרחב מיועד לנשים בלבד, שכן הוא מבקש להתבונן בזהות הנשית של היוצרת בתוך הקשרים חברתיים ותרבותיים. בתוך החלל הזה אנחנו פועלות יחד, חושפות, מתבוננות, שואלות, תומכות ונתמכות.

אני מציעה את נקודת מבטי מתוך הניסיון שלי ככוריאוגרפית, כרקדנית יוצרת בעשרות תהליכי יצירה (אצל כוריאוגרפיות כמו תמר בורר, אירס ארז, יסמין גודר, דנה רוטנברג ועוד), כאוצרת מחול, וכמורה ליוגה אינטגרטיבית- על הפילוסופיה ותפיסת תהליכי ההתפתחות והגדילה שהיוגה מציעה.

שיעורי יוגה אינטגרטיבית
PSX_20181024_182220.jpg

שיעורי יוגה אינטגרטיבית

איילה היא מורה מוסמכת ליוגה אינטגרטיבית, בוגרת קורס מורים בהנחיית ציפי נגב.

מלמדת שיעורי יוגה רכה, יוגה לגברים בלבד ושיעורים פרטיים.